Współpracownicy

karolina miller.

 

Karolina Miller: Absolwentka Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, specjalność międzynarodowa polityka handlowa. Autorka pracy magisterskiej pt. „Chińska kultura biznesu – wybrane aspekty”. Zafascynowana Państwem Środka kulturowo, społecznie, ekonomicznie oraz lingwistycznie. Prywatnie fanka couchsurfingu,  literatury faktu i czeskiego kina.

 

 

anna rogulska

Anna Rogulska: trafiła do Chin przez przypadek, przyśniło jej się że mieszka w Chinach. Cztery miesiące później tak było. Przez 2 lata była managerem polskiej firmy, odpowiedzialna m.in. za pozyskiwanie nowych kontrahentów, kontrolę jakości towarów oraz spedycję. Następnie pracowała jako wolny strzelec pomagając polskim firmom odnaleźć się na rynku chińskim. Zakochana w Pekinie i odwiedzająca go tak często jak tylko może. Współautorka projektu fotograficznego: www.fotomadeinchina.blogspot.com

 

pawel stelmachPaweł Stelmach: fotograf i grafik projektant. Prawie rok mieszkał w Chinach, podróżując i ciesząc się innym światem. Chiny trafiły mu się w pakiecie z narzeczoną. Obecnie rozwija własną firmę graficzną. Doceniający kulturę , inność Chin oraz nieziemskie jedzenie stara się  poznawać miejsca Chin w których jeszcze nie był. Współautor projektu fotograficznego: www.fotomadeinchina.blogspot.com
 

 

 

 

Paweł Grądzki  – absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (1997) – katedra rynku transportowego, specjalizacja transport morski. Związany z rynkiem przewozów morskich od 1996 roku​. Mieszkaniec Gdyni, zafascynowany jej historią i rozwojem na przestrzeni dziejów. Zawodowo prowadzi serwis do zamawiania morskich przesyłek drobnicowych – seaoo.com. Oprócz morza kocha polskie góry. Z zamiłowania fotograf.

 

 

 

 

 

maciej pawlakMaciej Pawlak: Student filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim, specjalność translatoryczna. Od stycznia 2011 tłumaczy i redaguje teksty ukazujące się na beta.chiny24.com. Tłumacz audiowizualny, literacki i prasowy ze skłonnością do odpływania w kierunku tłumaczeń technicznych. Tłumaczona przez niego książka Erika Gilla o typografii ukaże się niebawem nakładem wydawnictwa słowo/obraz terytoria. Prywatnie amator dobrej kuchni i mocnego uderzenia.

 

 

 

Red-In-ChinaTom: Amerykanin mieszkający i pracujący od ponad 5 lat w Chinach. Fascynacja Państwem Środka spowodowała, że po ukończeniu studiów sinologicznych w Stanach rozpoczął naukę w Chinach. Następnie zaczął pracować jako nauczyciel w szkole podstawowej na głębokiej prowincji, tuż przy granicy z Wietnamem. Obecnie pracuje w Nanjingu. Od końca roku 2010 prowadzi znakomity blog "Seeing Red in China", który – jak słusznie głosi jego podtytuł – jest przewodnikiem po współczesnych Chinach. Dzięki uprzejmości Toma możemy publikować na www.beta.chiny24.com polskie przekłady jego artykułów, które poruszają tematy takie jak życie na chińskiej wsi, ochrona zdrowia w ChRL, degradacja środowiska naturalnego i wiele, wiele innych.

 

krzysztof kmiecikowskiKrzysztof Kmiecikowski: pochodzi z Torunia. Ukończył studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz kurs przygotowujący do egzaminu państwowego na agenta celnego gdańskim ośrodku kształcenia dorosłych. Od stycznia 2008 roku związany z jedną z toruńskich agencji celnych, gdzie początkowo pełnił funkcję specjalisty ds. celnych, a od listopada 2010 zajmuje stanowisko kierownika agencji celnej. W wolnych chwilach poświęca się swojej największej pasji- żeglarstwu.

****

Twierdza Chiny
Close