Import Z ChinNauka

Warsztaty Import z Chin, Warszawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty Import z Chin (i nie tylko…) w nowej formule programowej

 

Zapisy na warsztaty i informacje dodatkowe:

kontakt@beta.chiny24.com, lub: +48 664 984 864

 

Warsztaty Import z Chin (i nie tylko…) w nowej formule programowej to:

 • warsztaty oparte o studium przypadku (case study) – proces zamówienia importowego od pomysłu po dostawę towarów do wskazanego magazynu w kraju oraz typowe problemy każdego importera prześledzimy i omówimy w oparciu o konkretny produkt

 • formuła szkolenia pozwala uporządkować wiedzę i uzupełnić ewentualne luki osobom z doświadczeniem, a wszystkim początkującym zdobyć zestaw podstawowych praktycznych umiejętności

 • atrakcyjne rabaty early bird dla osób rejestrujących się przed 6 maja i zniżki dla grup

 • ostatnie szkolenie w tym

19 maja 2016 roku (czwartek) odbędą się ostatnie w tym sezonie autorskie warsztaty „Import z Chin (i nie tylko…). Ostatnie w tym sezonie, ale za to w nowej formule programowej:

 

 • Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w imporcie, dowiesz się na konkretnym przykładzie, na konkretnym produkcie, jak szukać dostawcy, jak go selekcjonować, jak zamawiać, płacić bez zbędnego ryzyka, kontrolować jakość, jak zadbać o to, aby otrzymać właściwe dokumenty importowe, jak zorganizować transport i odprawę celną. A także gdzie znaleźć środki, żeby to wszystko sfinansować.

 

 • Jeśli masz już pewne doświadczenie w imporcie, warsztaty „Import z Chin (i nie tylko…) pozwolą Ci usystematyzować wiedzę, znaleźć obszary największego ryzyka, rozpoznać te ryzyka, zminimalizować je, albo wręcz zlikwidować.

 

W obu przypadkach udział w warsztatach „Import z Chin (i nie tylko…)” pozwoli Ci w ciągu jednego intensywnego dnia szkolenia uzyskać pigułkę teoretycznej wiedzy, dzięki której unikniesz raf i mielizn tak często spotykanych w handlu z Chinami. A to już podstawa prawdziwego sukcesu!

 

Szkolenie ma charakter warsztatowy, w grupie maksymalnie do 12 osób.

 

 

Program szkolenia powstał w oparciu o moje ponad wieloletnie doświadczenie w pracy z kontrahentami z Indii, Pakistanu, Bangladeszu i Chin, gdzie spędziłem ponad 20 lat organizując produkcję oraz nadzorując operacje importowe na rzecz dużych polskich firm, w tym spółek giełdowych. Swoją wciąż pogłębianą wiedzę oraz nieustannie wzbogacane doświadczenie wykorzystuję między innymi jako komentator gospodarczy, polityczny współpracujący z:


Osią szkolenia są doświadczenia związane ze współpracą z kontrahentami z Chin, ale informacje i wiedza przekazywana podczas zajęć ma charakter uniwersalny, ponieważ znajduje zastosowanie w handlu z wszystkimi krajami spoza Unii Europejskiej.

Podczas szkolenia odpowiadam między innymi na pytania:

 • Jak znaleźć właściwego, rzetelnego dostawcę z Chin?

 • Jak zweryfikować wybranego dostawcę?

 • Jak pozyskiwać próbki, wzory, jak je właściwie przesyłać i najtaniej?

 • Gdzie i jak kupować bezpiecznie towary z Chin?

 • Jak zapewnić sobie najwyższą jakość tych towarów?

 • Jak prawidłowo konstruować kontrakt z kontrahentem z Chin?

 • Jak płacić za dostawy, by nie stracić pieniędzy? (transakcje w handlu zagranicznym)

 • Jakie są rodzaje transportu i jak zorganizować transport dla dostaw drobnych, paletowych, kontenerowych?

 • Jak skompletować właściwe dokumenty importowe?

 • Jak uzyskać certyfikaty i świadectwa zgodności, jak weryfikować ich prawdziwość?

 • Hamburg, czy Gdynia, gdzie dokonać odprawy celnej? (VAT w imporcie)

 • Jak przygotować się i przeprowadzić szybką, bezproblemową odprawę celną?

 • Co importować, aby osiągnąć sukces na rynku?

 

Podczas warsztatów „Import z Chin (i nie tylko…)” na konkretnym przykładzie konkretnego produktu prześledzimy cały proces importu: od pomysłu, po odbiór gotowych towarów we wskazanym przez siebie magazynie.

 

Uczestnicy szkolenia oprócz materiałów opracowanych przeze mnie (ponad 100 stronicowy skrypt), otrzymują również 30 dniową bezpłatną opiekę z mojej strony podczas realizacji najbliższej po warsztatach operacji importowej, mogą liczyć na wsparcie w nawiązaniu kontaktów z firmami obsługującymi importerów (firmy przewozowe, forwarderzy, banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy certyfikujące, kontrolujące jakość towarów w Chinach, etc.), a także staja się członkami zamkniętej grupy ChinaBiz na Facebooku. Grupa ta docelowo ma ułatwiać pozyskiwanie informacji na tematy związane z działalnością importową od źródeł danych produktów, po pomoc w rozwiązywaniu formalnych problemów.

 

Podczas szkolenia przewidziane są 4 przerwy kawowe (napoje i przekąski dostępne przez cały czas trwania szkolenia) oraz przerwa na lunch.

 

Cena: 990 złotych netto (1217,70 brutto)

od osoby

dla grup firmowych zniżki:

2 osoby 20%

3 osoby 30%

dla rezerwacji do 6 maja włącznie 25% zniżki

(rabaty nie łączą się)


 

Zapisy na warsztaty i informacje dodatkowe: kontakt@beta.chiny24.com, lub: +48 664 984 864

 

ZAPRASZAM

 

 

Prowadzący warsztaty i autor ich programu: Leszek B. Ślazyk (rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; Od 1994 roku związany zawodowo z Chinami: " Od 1994 roku zajmuję się organizacją produkcji oraz prowadzeniem importu towarów z Dalekiego Wschodu. Realizując zlecenia firm polskich i europejskich miałem możliwość mieszkać i pracować w Chinach, co pozwoliło mi poznać zarówno ten kraj jak i jego mieszkańców, wyrobić sobie swój własny, subiektywny pogląd na współczesne Państwo Środka i jego obywateli."

Od 2010 roku redaktor naczelny stworzonego przez siebie portalu www.beta.chiny24.com. Komentator zajmujący się problematyką chińskiej polityki i ekonomii. Jako politolog zajmuje się aktualnie problemem skutków ubocznych wielkiego skoku ekonomicznego Chin na przełomie XX i XXI wieku.

 

 

.

Tags

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close