Wiadomości

Para 80-latków odchowała 45 dzieci, została jeszcze szóstka

Chen Shangyi (88) oraz jego żona Zhang Lanying (87) wychowują wspólnie sześcioro adoptowanych dzieci w swoim domu w miejscowości Dingxi w prowincji Jiangsu. Rodzice utrzymują się z zasiłku oraz zbierania śmieci.


Para odchowała na przestrzeni ostatnich 20 lat 45 porzuconych dzieci. Dzieciaki powoli dorastały i zaczęły się wyprowadzać, a wiele z nich pozakładało własne rodziny. Chen powiedział dziennikarzom, że obecnie pieniędzy starczy jedynie na podstawowe potrzeby, a na każdy posiłek jest makaron. "Nie oddałbym jednak żadnego z nich i wiem, że żadne nie chciałoby nas opuścić. Jesteśmy szczęśliwi", dodał.

Do Chena zgłaszają się bezdzietni rodzice z propozycją adoptowania którejś z pociech. Zdarzają się również tacy, którzy bez ogródek proponują konkretne sumy za odstąpienie któregoś z dzieci. "Odmawiam, nigdy nie zrobiłbym tego ani dzieciom, ani żonie, ani sobie samemu", wyjaśnia.

Rodzina mieszka w niewielkim domu, którego ściany ozdobione są dziesiątkami zdjęć wieloosobowej rodziny. Te zdjęcia, które nie mieszczą się w ramkach pani Zhang trzyma w szufladach.

 

Źródło: China Daily

Tags

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

2 thoughts on “Para 80-latków odchowała 45 dzieci, została jeszcze szóstka”

  1. Witam,
    Czy macie adres tej rodziny i telefon kontaktowy bo wiem ze maja (you tube) ogladalam inny reportarz. Bardzo bym chciala im pomoc. Prosze o odpowiedz. Dziekuje Monika
     

  2. Dzień dobry Pani Moniko,

    Nie mamy bezpośrednich namiarów na tą rodzinę. Proszę wziąć pod uwagę, że to wyłącznie przykład. Jeden z tysięcy. Jeśli ma Pani ochotę wspomóc dzieci z najbiedniejszych rejonów Chin możemy skontaktować Panią z ludźmi, którzy zajmują się tego typu działalnością. Albo proszę poczekać parę dni. Wstawimy na stronie odpowiednie linki do wiarygodnych instytucji zajmujących się działalnością charytatywną skoncentrowaną na sierotach i najuboższych dzieciach w ChRL.

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close